MilujemAuta alebo chcem si splniť sen ...

Autor: Daniel Hančík | 12.11.2012 o 13:34 | (upravené 29.12.2012 o 21:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1225x

...prichádzam domov kričím babke, že som doma a utekám hore schodmi. Hádžem tašku na zem, prezliekam sa a medzi tým zapínam TV a na satelite hľadám niečo, čo ma zaujíma. Nemecké TV stanice to vždy istili a program o autách sa vždy našiel. Tak spoznávam nielen nové typy áut, ale aj najnovšie trendy a z nemčiny rozumiem len „das ist porše Gé té cvaj evo“. Ako každý chalan sa automaticky na chvíľu zasnívam, aké by to bolo sa previezť na takom aute...

Ford Focus 1.0 EcoboostFord Focus 1.0 EcoboostVIP Auto Žilina

Aktualizácia k 19.11.2012: Video upútavka na môj prvý test auta.

...prichádzam domov kričím babke, že som doma a utekám hore schodmi. Hádžem tašku na zem, prezliekam sa a medzi tým zapínam TV a na satelite hľadám niečo, čo ma zaujíma. Nemecké TV stanice to istili a program o autách sa vždy našiel. Tak spoznávam nielen nové typy áut, ale aj najnovšie trendy a z nemčiny rozumiem len „das ist porše Gé té cvaj evo“. Ako každý chalan sa automaticky na chvíľu zasnívam, aké by to bolo sa previezť na takom aute, ale hneď som v realite. Môj typický program, ktorý sa opakoval s občasnou pravidelnosťou, bol ísť na dvor, sadnúť si na môj obľúbený strom resp. byť v obývačke pri okne a dívať sa na autá, ktoré idú po hlavnej ceste. Tam už nemám problém, poznám takmer všetky autá, výrobcu aj model. Keď som si nie moc istý, pozriem sa do môjho aktuálneho autokatalógu z roku 1997...

auto1997.jpg
Autokatalog 1997

Aj takto by sa dal definovať začiatok môjho obrovského záujmu o autá a o všetko čo s nimi súvisí. Teraz, keď s odstupom času sa pozerám na presne tie isté časopisy a vidím zakrúžkované autá, ktoré som vtedy videl, keď som mal 10 rokov sa iba pousmejem. Viem, že bude to znieť ako klišé, ale život bez mobilov, PC a všetkých tých vymožeností mal niečo do seba, keď jediný zdroj informácií boli pre mňa auto-moto časopisy a samozrejme nezabudnuteľné programy na satelite...

Ford.jpg
Autosalón Nitra + JA + Ford Focus WRC

Záujem o autá neprestával ani počas gymnázia (spomínam si napríklad pre mňa nie moc obľúbenú reláciu Motorama) a počas vysokej školy (číslo jeden bol a stále je britský TG). Informácie sa už logicky zbierali podstatne jednoduchšie vďaka internetu. Samozrejme, svoju rolu zohrali aj pre mňa kultové filmy ako 60 sekúnd, či prvé dve časti Rýchlo a Zbesilo.

Už počas VŠ som začal premýšľať aké by to bolo byť automobilový novinár. Vedel som, že to nie je len o vyvážaní sa v autách, ako si väčšina ľudí myslí, ale hovoril som si, že ak to neskúsim nikdy sa to nedozviem. Začal som teda oslovovať časopisy, rádia, autoweby. Tento proces trval s prestávkami niekoľko rokov. Nechcel som nič viac, iba dostať šancu, alebo aspoň nazrieť do „kuchyne“ automobilových novinárov. Ako to (nechcem povedať na Slovensku) chodí bez známosti sa nedostanete nikde.

07052010391.jpg
ČR + JA + Ferarri Italia

Áno, mal som pár stretnutí, ale tie boli pre mňa sklamaním, nie preto, že mi nepomohli v mojej automoto „kariére“, ale skôr z jednotlivcov samotných. Boli to ľudia, od ktorých som čakal niečo konštruktívne, niečo čo ma môže posunúť (myslím tým názory, postrehy za ich dlhoročnú prax novinárov), ale videl som len zakomplexovaných ľudí, ktorí boli kedysi na vrchole a teraz obviňovali všetkých ostatných, že sú tam, kde sú, ale ani raz som ich nepočul povedať, možno si za to všetko môžem sám. Ak som na začiatku písal, že mi nepomohli, tak sa opravím, pomohli. V mojej mysli som počul jediné: „Boha, takto dopadnúť nechcem...“.

Pomaly som sa začal zmierovať s tým, že ak nezačnem robiť niečo ja sám, tak budem do konca života písať e-maily uzatvorenej „tajnej organizácií“ automobilových novinárov a bez výsledku. Jeden z týchto krokov bol aj samotný blog tu na SME.sk a moja facebook stránka MilujemAuta.sk, kde sa snažím písať blogy o zaujímavých miestach, ktoré som osobne navštívil a sú úzko späté s autami. Na facebook zase dávam samozrejme odkazy na už spomínané blogy a moje vlastné fotky + linky na články a videa, ktoré by mohli zaujímať aj ostaných členov skupiny.

milujemauta.JPG

Na záver asi len toľko. Nechcem nič zakríknuť, ale keď človek maká na niečom, čo ho veľmi baví a nemá prehnané očakávania aj šťastie sa prikloní na jeho stranu. U mňa je to konkrétne nový Ford Focus 1.0 Ecoboost, ktorý aj s kusom šťastia som dostal na víkend, a tak môžem urobiť svoj prvý amatérsky test.

Focus.JPG
Ford Focus 1.0 Ecoboost

Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?